0216 574 58 43 – 0534 017 29 65
Ataşehir - İstanbul
info@ozaktifpsikoteknik.com
Her Gün 9:00 - 18:00

Dünya ve Türkiye çapında en yaygın kullanılan Viyana Test Sistemi

Hakkımızda

BİZ KİMİZ?

2004 yılında açılan Aktif Psikoteknik’in şubesi olan kurumumuz, İstanbul Ataşehir merkezde yer almaktadır.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ruhsatlandırılan yetkili merkezimizde, ticari araç sürücülerinin alması gereken psikoteknik belgesi verilmektedir.

Dünya ve Türkiye çapında en yaygın kullanılan Viyana Test Sistemi (VTS); çeşitli dikkat, konsantrasyon ve algı becerilerini ölçen, bilgisayar destekli psikolojik değerlendirme aracı olarak tanımlanmaktadır. Toplam 9 testten oluşan psikoteknik testi, yaklaşık 1 saat sürmektedir. Ayrıca, Türkiye genelinde uygulanan Trafikent ve ALG test sistemleri de mevcuttur.

Viyana Test Sistemi (VTS)

Trafik psikolojisinin alt dallarından biri olan psikoteknik, özellikle son zamanlarda yaratılan farkındalık ile giderek önem kazanmaktadır.

Viyana Test Sistemi (VTS), Dünya ve Türkiye çapında en yaygın olarak kullanılan ölçüm testidir. Sürücülerin güvenli bir sürüş için gerekli olan zihinsel ve psikomotor becerilerini ölçülmektedir. Bilgisayar tabanlı psikolojik değerlendirme testi olan Viyana test sistemi, toplam 9 alttestten oluşmaktadır ve yaklaşık 1 saat sürmektedir. Kameralı sisteme geçilerek, kaydedilen testler İlçe ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sürekli denetim altındadır.

Türkiye’de Viyana Test Sistemi’ne (VTS) sahip cihazların distribütörlüğünü Psikotek Danışmanlık yapmaktadır.

Psikoteknik testine gelirken ehliyet ve nüfus cüzdanı fotokopisi getirmeniz yeterlidir. Kartlar yasaklandığı ve bilgisayar fotoğraf çektiği için vesikalık resim getirmenize gerek yoktur. Randevu sistemi ile çalışılmaktadır.

PSİKOLOJLARIMIZ

Psikolog Ahmet Beyhan Eşkiler (07.07.1994)

Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümünden başarıyla mezun olduktan sonra çeşitli eğitim kurumlarında staj yaptım.

Psikotek tarafından verilen Viyana Test Sistemi Uygulayıcı Sertifikası eğitimine katıldım ve sertifikayı almaya hak kazandım. Halen Özaktif Psikoteknik Değerlendirme Merkezi’nde çalışmaktayım.

maya-psikoteknik-2

NEDEN ÖZ AKTİF PSİKOTEKNİK?

» İstanbul’da 2004 yılında kurulan Aktif Psikoteknik’in kaliteli hizmetiyle tanışmak için

» İl sağlık tarafından ruhsatlandırılarak yetkili olan merkeziz, aracı kurum değiliz.

» Ulaşım açısından önemli bir konuma sahip olan Ataşehir ^de çalışan tek kurumuz.

» Merkezimizin civarında çok sayıda otopark mevcuttur.